Komteska

Ušetřit u lékaře

Tak bude možné ušetřit u lékaře

Obrazek


Od ledna naprostá většina Čechů zažije poprvé v životě placení u lékařů.

 

Pamatovat to totiž mohou jen ti, kteří navštěvovali ordinace už před šedesáti lety.Poplatkům se vyhne jen minimum pacientů, jako jsou lidé v hmotné nouzi či děti z ústavu. Lze však využít několik fíglů, kvůli nimž je možné ušetřit. Blesk vám je poradí:

 

1. Berete-li trvale nějaký lék, nechte si ho najednou předepsat maximální počet, tedy tři balení na jeden recept. Platí se totiž za každou položku. Tímto trikem ušetříte 60 Kč.

 

2. Pokud máte platit doplatek na předepsaný lék, řekněte lékárníkovi, že chcete lék s nižším doplatkem nebo zcela bez něj. Lékárník vám takový lék se stejnou účinnou látkou může na stejný recept vydat.

 

3. Nebo naopak! Bereteli pravidelně lék s velkým doplatkem a nechcete ho měnit za levnější, požádejte svého lékaře, aby na recept vyznačil písmeno 'R'. Když to udělá, bude se vám tento vysoký doplatek počítat do ročního limitu 5 tisíc Kč. Brzy ho vyčerpáte a všechny další poplatky a doplatky vám pojišťovna vrátí. Pokud totiž 'R' na receptu chybí, pojišťovna do limitu započítá jen doplatek na nejlevnější podobný lék na trhu.

 

4. Jdete-li si k lékaři jen pro léky nebo nějaké výsledky, ohlašte ihned, že nežádáte vyšetření. Platí se totiž jen za skutečné vyšetření a tudíž ušetříte 30 Kč.

 

5. Choďte na pravidelné prohlídky. Jsou bezplatné a díky nim můžete zažehnat i vážné onemocnění, které by se vám pak prodražilo.

 

Navíc - od roku 2009 chce ministerstvo, aby si ti, kteří nechodí na prevenci k zubaři, sami platili obyčejné plomby.

 
ZaWeB myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Děkuji za návštěvu a přijďte zase.

Free cursors for MySpace at www.totallyfreecursors.com!