Komteska

Trápí vás nemoci?


Záněty v dutině ústní
Pokud trpíte často afty nebo vám lékař zrovna vytrhl zub, určitě si kupte šalvějovou tinkturu. Šalvěj má totiž desinfekční účinky a zároveň je šetrná a tlumí bolest.
 
Zažívací potíže, nechuť k jídlu
Místo žaludečních kapek zkuste dobromysl neboli oregáno. Obsahuje vonné silice, třísloviny a hořčiny. Tyto látky jsou účinné nejen proti průjmu, zároveň také mají protizánětlivé účinky, uklidňují, zvyšují vyměšování žluči a podporují chuť k jídlu.
 
Látky, které obsahuje dobromysl, jsou rovněž účinné proti kašli. Toto koření léčí mnoho neduhů, ale pozor – větší množství může způsobit u méně odolných osob podráždění ledvin.
 
Neuróza, zánět močových cest
Pomoci vám může bylinka jménem routa vonná. Její listy se suší a drtí na prášek, který se používá jako koření, ale také jako lék. Routa je močopudná a má uklidňující účinky. Zároveň podporuje dýchání a chuť k jídlu. Pokud trpíte chronickou infekcí močových cest, užívejte jako prevenci pravidelně urologický čaj – směs bylinek s močopudným, analgetickým a antibakteriálním účinkem.
 
Střevní paraziti, žaludeční obtíže, kašel
Tymián se často užívá při chronických zánětech žaludku. Pomáhá i při dalších problémech se zažívacím traktem, jako je průjem nebo nadýmání. Působí i jako dezinfekce proti střevním parazitům, mírní křeče a pomáhá při chronickém zánětu průdušek. Tymián má dezodorační účinek - odstraňuje pachy.
 
Vysoký tlak, migréna, špatné trávení
Sáhněte po meduňce. Čaj připravený z nati této bylinky vám pomůže utišit trýznivou bolest hlavy, meduňka také snižuje tlak a působí proti plynatosti. Pokud nechcete pít meduňkový čaj, můžete lístky této rostliny nahradit citrónovou kůru v omáčkách nebo salátech.
 

 
ZaWeB myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Děkuji za návštěvu a přijďte zase.

Free cursors for MySpace at www.totallyfreecursors.com!