Komteska

Musa basjoo

Mrazuvzdorné banánovníky volně v Česku?

Musa basjoo
-5°C  - (-21°C)  
Nejpopulárnější mrazuodolný banánovník, původem z Japonska, pěstovaný po celé Evropě včetně severských států.  Dorůstá výšky přes 4m. Listy jsou sytě zelené, dlouhé až 2m. V teplotách nad 15°C velmi rychle roste a to až 15 cm za týden. Vytváří hodně odnoží.
Ano, při vhodné péči a dobré ochraně v zimním období je to možné. Vyžadují chráněné jižní, slunné stanoviště, humitou půdu, dobrou zálivku a vydatné hnojení.Půda nesmí vyschnout. Listy snesou minimální teplotu 0°C, pseudokmen až -5°C. Jak je tedy přezimovat?Před prvními mrazíky je nutno všechny listy odřezat a vytvořit okolo rostliny zábal ze suchého listí, slámy apod.

Izolační vrstva musí být po celé délce stonku alespoň 30 cm silná a neměla by provlhnout. Nejlépe si pomůžeme, slepíme-li lepící páskou tabule polystyrenu a vzniklou krabici pak umístíme tak, aby byl stonek banánovníku uprostřed. Vnitřek pak vysteleme suchým izolačním materiálem. Nakonec přikryjeme víkem z polystyrenu a celou izolaci zabalíme do fólie. Banánovník takto přečká bez problémů až do jara. Většina banánovníků se rychle vegetativně množí odnožemi, což má výhodu v tom, že pokud nechceme starý stonek zimovat, můžeme ho odstranit a zimovat pouze mladé rostliny nebo přikrytím vrstvou izolačního materiálu, jen oddenky.

 
ZaWeB myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Děkuji za návštěvu a přijďte zase.

Free cursors for MySpace at www.totallyfreecursors.com!